Regulamin portalu CAFERACER.COM.PL

 

I. Informacje ogólne

1. Właścicielem i administratorem portalu jest
Audio Media Joanna Kantowicz
ul. Gimnazjalna 6
85-007 Bydgoszcz
REGON: 361876824
NIP: 9671260661
tel: 790 425 009

2. Uwagi dotyczące funkcjonowania portalu można zgłaszać za pośrednictwem poczty internetowej: jfseb@wp.pl

 

II. Konta użytkowników

1. Nazwa (login) użytkownika pojawiać się będzie w przypadku dodania przez niego komentarza lub wpisu na forum.

2. Każdy użytkownik może zaprenumerować biuletyn informacyjny (newsletter) wysyłany na wskazany adres email. Znajdą się w nim informacje o najnowszych materiałach, najciekawsze informacje z serwisu oraz powiadomienia o konkursach i akcjach promocyjnych.

 

III. Komentarze

1. Prawo do pisania komentarzy mają wszyscy użytkownicy.

2. Komentarze przed opublikowaniem w serwisie mogą być sprawdzane przez administratora.

3. Zabronione jest dodawanie komentarzy wulgarnych, naruszających dobre obyczaje i zasady netykiety, obrażanie innych użytkowników, umieszczanie w treściach komentarzy linków reklamowych, uporczywe pisanie nie na temat i wszelkie inne objawy trollowania. W uzasadnionych przypadkach konto użytkownika może zostać zawieszone lub nawet usunięte przez administratora.

4. Wszelkie przypadki łamania regulaminu w komentarzach użytkownicy powinni zgłaszać na adres: jfseb@wp.pl

 

 

IV. Reklamy

1. Właściciel zastrzega sobie prawo do umieszczania w portalu reklam graficznych, artykułów sponsorowanych i linków reklamowych. Materiały te będą zawsze czytelnie oznaczone.

2.Właściciel zastrzega sobie prawo do wysyłania informacji własnych i partnerów serwisu (mailing) do zarejestrowanych użytkowników.

 

V. Polityka prywatności

1. Strona internetowa CAFERACER.COM.PL została stworzona w myśl zasad ochrony i poszanowania prywatności osób ją odwiedzających. Wszelkie dane dotyczące użytkowników są gromadzone i wykorzystywane tylko i wyłącznie na potrzeby administracyjne.

2. Zbierane za pośrednictwem portalu dane osobowe (w tym adresy e-mail) podawane przy rejestracji użytkownika na forum lub w trakcie dodawania komentarzy pod artykułami znane są wyłącznie administratorowi portalu i nie będą udostępniane osobom trzecim. Każdy użytkownik ma prawo do zmiany i usunięcia swoich danych z zasobów portalu.

3. Informacje zawarte w logach systemowych są wykorzystywane jedynie w celach technicznych mających związek z administracją serwerami.

 

VI. Prawa autorskie

1. Właścicielem praw autorskich do wszystkich opublikowanych w serwisie materiałów jest właściciel portalu. Ich publikacja i rozpowszechnianie bez wiedzy i zgody właściciela są zabronione.

2. Zdjęcia, filmy, artykuły i inne materiały w postaci elektronicznej powierzone Właścicielowi CAFERACER.COM.PL w sposób indywidualny lub w sposób automatyczny przez funkcjonalność strony, nazywane będą dalej Treściami.

3. Użytkownik serwisu publikując lub przekazując do publikacji Treści, oświadcza iż jest ich jedynym autorem, a materiały są wolne od wad prawnych.

4. Właściciel CAFERACER.COM.PL nabywa pełne prawa majątkowe autorskie do otrzymanych przez użytkownika Treści w chwili ich publikacji.

5. Treści przekazane do publikacji nie będą mogły być usunięte z portalu CAFERACER.COM.PL wbrew woli Właściciela.

6. Użytkownik publikując treści na CAFERACER.COM.PL nie ma prawa publikować ich w innym miejscu, gdyż nie będzie posiadać do nich praw autorskich.

7. Odpowiedzialność za niewłaściwe użycie treści cudzych (plagiat) spoczywa na autorze materiału. Serwis CAFERACER.COM.PL zobowiązuje się do usunięcia lub przeredagowania takich materiałów po zgłoszeniu naruszenia praw autorskich przez ich właściciela.

 

V. Działanie forum
1. Zabrania się zamieszczania na Forum i rozpowszechniania materiałów zawierających treści ogólnie przyjęte jako niewłaściwe, m.in. treści obraźliwych, pornograficznych, nienawistnych, zawierających groźby, nawołujące do ksenofobii, rasizmu, antysemityzmu, konfliktów między narodami a w szczególności niezgodnych z polskim prawem. Zakazuje się rozpowszechniania piractwa w każdej formie, dotyczy to: wskazywania źródeł w celu pozyskania nielegalnego oprogramowania ; przekazywanie nielegalnie pozyskanego oprogramowania ; podawania seriali, cracków etc. ; udzielania informacji pozwalających korzystać w sposób nielegalny z oprogramowania ; zakazuje się zadawania pytań o sposób pozyskania rzeczy, o których powyżej ; zakazuje się przywłaszczania/łamania praw autorskich ; zabronione jest umieszczanie reklam produktów i stron komercyjnych (zawierających informacje o zarabianiu przez Internet np.: portale bukmacherskie, różnego rodzaju portale, gdzie klikamy, oglądanie reklam, pisanie spamu).
2. Użytkownik jest zobowiązany do ważenia swoich wypowiedzi, tak by nie obrażały uczuć oraz przekonań innych.
3. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że osoby funkcyjne Forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili, jeśli zajdzie taka potrzeba.
4. Użytkownik, który swoimi wypowiedziami będzie zaniżał poziom dyskusji Forum lub spójność wątków, w szczególności poprzez: – pisanie postów odbiegających znacząco od tematu głównego – niestosowanie się do zasad ortografii – wulgarne wypowiedzi (omijanie Cenzora Forum) – wypowiedzi tzw. zaczepne pod adresem innych Użytkowników – wypowiedzi, które w swej treści mogą burzyć porządek i relacje między Użytkownikami Forum – pisanie językiem niezrozumiałym lub budzącym wątpliwości, co do intencji – wypowiedzi zaburzające poprawną komunikację między Użytkownikami Forum, – odsyłanie Użytkowników do innych serwisów w celu uzyskania odpowiedzi, może zostać upomniany prywatnie, publicznie, może otrzymać negatywną reputację, może otrzymać oficjalne ostrzeżenie, może zostać zablokowany na czas określony lub nieokreślony, a w ostateczności nawet usunięty z listy użytkowników Forum.
5. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że zaniżanie poziomu dyskusji Forum poprzez pisanie postów odbiegających znacząco od tematu głównego, wypowiedzi, które w swej treści mogą burzyć porządek i relacje między Użytkownikami Forum, oznaczają również publiczne upominanie innych, regularnych Użytkowników o zasadach ortografii, gramatyki, interpunkcji czy spójności wypowiedzi i tym podobnych. Prosimy o niestosowanie publicznego upominania Użytkowników o zasadach pisowni, spójności wypowiedzi i tym podobnych bez zgody osób funkcyjnych na Forum. Prosimy i zachęcamy by wszelkie uwagi odbiegające od założonego tematu kierować poprzez wysyłanie prywatnych wiadomości (PW) do danej osoby, z wskazaniem błędów i poprawnej wersji.
6. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że zaniżanie poziomu dyskusji Forum poprzez odsyłanie Użytkowników do innych serwisów w celu uzyskania odpowiedzi rozumiane jest także przez odsyłanie Użytkowników do wyszukiwarek, podawanie linków do wyszukiwarek jako jedynej „odpowiedzi” na postawione pytanie (bez względu na to czy link kieruje do strony głównej wyszukiwarki czy do wyników wyszukiwania), chyba, że wynik wyszukiwania lub adres wyszukiwarki podany jest jedynie jako uzupełnienie wyczerpującej wypowiedzi – odpowiedzi na postawione pytanie, którym Użytkownik się posiłkuje lub wskazuje na możliwość uzyskania dalszych odpowiedzi.
10. Użytkownik publikujący wypowiedzi na forum upoważnia Administracje do: obróbki cyfrowej ich dzieł; rozpowszechniania zapisu rozmowy na każdym nośniku, a w szczególności na nośniku magnetycznym oraz wszystkich typach nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego, jak również w postaci drukowanej; czerpania korzyści majątkowych z zamieszczonych treści; włączania ich (lub ich fragmentów) do innych opracowań.
11. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane w prywatnych wiadomościach (PW), wychodząc z założenia, iż prywatne rozmowy użytkowników są ich sprawą.

Możliwość komentowania jest wyłączona.