NCR Macchia Nera2007

Żeby nikt nam nie zarzucił, że na naszej stronie tylko włoskie „koncepty” niepierwszej świeżości można oglądać, dziś przedstawiamy kolejną włoską piękność – tym razem z 2007 roku. Właściwie powinienem napisać „czarną plamę”, bo chyba tak należy przetłumaczyć nazwę MACCHIA NERA 2007 – najnowszego produktu włoskiej wytwórni NCR, blisko związanej z Ducati.
Tak naprawdę to prototyp powstał w 2003 roku, ale firma planuje wprowadzić go na rynek jeszcze w tym roku w ilości 600 sztuk.
Czemu włoska piękność zawdzięcza taką smukłą linię? Ano włoskiej diecie cud! Cały motocykl waży 135 kg a rama waży tylko… 4 (słownie: cztery) kilogramy!
Włoski projektant Aldo Drudi w pracach nad tym motocyklem blisko współpracował z wytwórnią Poggipolini Titanium Artistry. Firma ta ma bogate doświadczenia wyniesione z F1 i wyścigów motocyklowych MotoGP, stąd spawy tytanowe i karbonowe struktury użyte do produkcji.
W tej super lekkiej tytanowej ramie zamontowano podrasowany silnik Ducati 998 Testastretta z którego moc 185 KM jest przenoszona za pomocą elektronicznie sterowanej sekwencyjnej skrzyni biegów wyposażonej w elektroniczną kontrolę trakcji. Całość porusza się na kołach z felgami z magnezu. Trudno przewidzieć jak będzie wyglądała wersja handlowa motocykla, gdyż kierownictwo firmy zapewnia iż zmieści się ona w cenie 35 000 euro, natomiast koszt przedstawionego tu prototypu to 150 000 euro…

Źródła:
http://www.ducshop.com/pr23.php
http://www.diseno-art.com/encyclopedia/vehicles/road/bikes/NCR_Macchia_Nerva.html
http://www.motocafe.ru/content/view/33/1/

Ten wpis został opublikowany w kategorii CR po nowemu, Motocykle. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.