I uliczny wyścig motocykli zabytkowych i zlot oldtimerów – Jeżewo 15.09.2012

Dnia 15.09.2012 pod Świeciem w miejscowości Jeżewo odbył się I zlot i wyścig oldtimerów. Dotarłem na miejsce dokładnie o godz.11.00 czyli na sam wyścig. Żałuję że nie mogłem być przy zapisach no ale cóż… praca. Pogoda na szczęście dopisała i od zabytkowych maszyn, aż się roiło w tej małej miejscowości. Niektóre z nich miałem już przyjemność oglądać na XI wystawie pojazdów zabytkowych w Tucholi ale w roli ścigających się po raz pierwszy;). Oczywiście pojawiła się silna ekipa ze Szczecina: Marcin Magdzik i Andrzej Paszkowski, poza tym liczna grupa uczestników z Pomorza, no i uczestnicy z naszego województwa 😉 . Pojazdy do pokonania miały 17 okrążeń po 3.5km (60km). Część trasy przebiegała przez centrum miasta a część wykraczała poza jej obręb. Przekrój marek był szeroki: Hondy cb 750, 350 , Harley Davidson, Peugeot, Automoto, Osa, Shl,WFM, WSK, motorynki…
Zawody podzielone były na trzy kategorie: do 175cm, następnie do 250cm i klasa łączona do 500cm pojemności silnika i powyżej. Wyścig zakończył się o godz. 12.00. Oczywiście uczestnicy we wszystkich kategoriach zaciekle walczyli o to by znaleźć się na podium. Ale jak to bywa – zwyciężają nieliczni, którym dopisało szczęście:-)
Oto lista zwycięzców I Rajdu Oldtimer Jeżewo 2012:
Klasa 175:
1.Piotr Nawotny
2.Rafał Czapiewski
3. Tomasz Piotrowski

Klasa 250:
1. Artur Piszora
2. Andrzej Paszkowski
3. Michał Maciejewski

Klasa 500 i powyżej:
1. Sebastian Pisarski
2. Robert Radzinkowski
3. Marcin Łyda

Zwycięzcy otrzymali oczywiście puchary oraz nagrody.
Poza tym podczas zlotu wybrano najstarszy motocykl, którym okazał się Automoto z 1929 roku, a w kategorii zabytkowych samochodów Ford Popular z 1943 roku.
Oprawę kulinarną zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich z Jeżewa serwujące przepyszny bigos za jedyne 3 zł, oraz darmową grochówkę a na deser coś słodkiego w postaci jabłecznika i rogalików. Podczas imprezy odbył się pokaz ratownictwa medycznego, gdzie katowano policyjnego Lanosa;-).
Po zakończonym wyścigu i rozdaniu nagród o godz. 14.00 miała miejsce parada ulicami Jeżewa – niestety – w kroplach deszczu. Punktem kulminacyjnym był dojazd do Pałacu w Rulewie gdzie dzięki uprzejmości właścicieli, uczestnicy mogli zwiedzać Pałac. Ale to nie wszystko, na 9-hektarowym terenie znajduje się podobno największy park linowy w Polsce i uczestnicy mogli się zmierzyć z kolejnym ekstremalnym przeżyciem;-)
Jeszcze jedno: władze miasta Jeżewa zapewniły że za rok znów się spotkamy!
Tekst i zdjęcia: Krzysztof  Latos (Latino)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „I uliczny wyścig motocykli zabytkowych i zlot oldtimerów – Jeżewo 15.09.2012

 1. wojkop pisze:

  Krzysiu! Bardzo Ci dziękuję za relację i zdjęcia. Jako redaktor dyżurny spisałeś się na medal. No i jeszcze za reklamę muszę postawić ci dobre piwo 🙂
  Dobrze wiedzieć, że niedaleko nas rozwija się taka fajna impreza. Na przyszły rok trzeba bedzie z wyprzedzeniem załatwić sobie wolne w pracy.

 2. Dymass pisze:

  Tak trzymac, Latino! 😀

 3. seba440 pisze:

  WItam. Macie jakieś zdjęcia z imprezy ?

 4. Latino pisze:

  Spoko wszystko dla was chłopaki no i reklama musiała być 😉 ale warto było jechać, za rok pewnie będzie jeszcze lepiej a fotki Wojtek git 🙂 a teraz czas na koszalin 😉

 5. panowie, jutro treningi w poznaniu… nie zapominać a koszalin już w sobotę

 6. Szymonfzs pisze:

  Zajebista inicjatywa!!!, jednak można i w Polsce!!! w przyszłym roku obowiązkowo jadę 🙂

  Ps. Krzysiek jakieś zło z Ciebie bije na głównym zdjęciu 😉

 7. hdmat pisze:

  Dlaczego nie było info wczesniej tutaj?? A może było??

  • wojkop pisze:

   Nie było… Udostępniłem info na facebooku a tu nie. Teraz żałuję, ale po pierwsze: nikt do mnie się nie zwracał z prośbą o nagłośnienie a ja z kolei bałem się polecać imprezę, o której kompletnie nic nie wiem…

 8. latino pisze:

  Taka mina bo kolektory tak mnie grzały hehehe

 9. jareckiz pisze:

  Normalnie nie wierzę, że u nas jest coś takiego możliwe, jak wyścig uliczny. Pamiętajcie aby w przyszłym roku, wcześniej dać znać o terminie tej imprezy.

 10. kapec181 pisze:

  Latino te 350-tki to twoje ?

 11. biała kiedyś była twoja łobuzie ;p z tymże była czarna..

 12. latino pisze:

  nie hehe one mnie tylko grzały:-D

 13. kapec181 pisze:

  😀 Ooooo heheh spoko Redu a w silniku były jakies modyfikacje robione?? i czy problem był z odpaleniem ?

 14. kapec181 pisze:

  http://www.youtube.com/watch?v=A7uLnVFvJKgTak

  tak to się odbywa w Holandii.. Podaje drugi link na nim jest rozpiska imprez w NL.

  http://www.classicracingteam.nl/temp/agenda.pdf

  http://www.classicracingteam.nl/