Gogle Harley Davidson ultra klasyk

Gogle z klipu The Race zespołu Yello mają dla mnie atawistyczny charakter. Byłem wtedy  jeszcze chłopcem. Siedząc nieruchomo przed telewizorem przepływały przez moją głowę niekończące się obrazy tego teledysku. Później gdy narastało zainteresowanie motocyklem, wydawało mi się że gogle to w zasadzie gadżet z przeszłości nie mający większego zastosowanie praktycznego. Przypisywałem im znaczenie jedynie estetyczno stajlowe.  Też temu uległem: z umiłowania do rzeczy ładnych kupiłem gogle. Wtedy zrozumiałem, że to jest świetne i praktyczne rozwiązanie, które mogę polecić z różnych powodów.

Przede wszystkim oddychając nie wydychamy pary wodnej wprost na szybę. A to się dzieje w kasku. Gogle nie parują. Dla osób jeżdżących w chłodniejsze dni będzie to miało znaczenie: gogle plus otwarty kask równa się natychmiastowa gotowość do jazdy, zero pary wodnej na szkłach, wycierania ręką odzianą w grubą rękawice itd. Tak to u mnie zadziałało.  Po drugie, nie wdając się w prawidła optyki, szkło usadowione bliżej oka nie zniekształca obrazu z powodu zarysować czy kurzu. Wszelkie osady na szybie kasku są bardziej dokuczliwe. Plusów jest oczywiście więcej.

Tymczasem prezentuję ostatnio zakupione gogle jako kolejny przykład na tezę, iż wysoka jakość już była. Zakup ten stał się motywem do napisania tego posta. Otóż z poszlak wynika, że są to oryginalne gogle Harleya Davidsona. Produkt wygląda na lata 80 może 70. Trudno mi to dokładnie określić. Zawsze może okazać się, że jest to Harley made in China. Ale w tamtych czasach jeszcze tak nie podrabiano. Stan techniczny oceniam na bdb. Widoczność i użyteczność na wysokim poziomie. Są lepiej wykonane niż inne okulary, które miałem i mają stary design. Przeglądając ebay nie udało mi się znaleźć niczego o podobnym designie. Kolega powiedział, że one są takie… prawdziwe.

 

A jak to u Was jest z tymi goglami? Przeżytek to czy nie?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Styl, Ubiór. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Gogle Harley Davidson ultra klasyk

  1. lVlanana pisze:

    Po 10 latach dobrej zabawy , najwygodniejsze podczas niskich temperatur , okazaly się okulary ochronne Uvex 🙂