Cafe Racer
Grudzień 15, 2017, 05:28:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Ważne dla chcących zarejestrować się na tym forum.
Jeśli chcecie się przyłączyć do elitarnej grupy członków Cafe Racer - musicie spełniać kilka warunków. Wszystkie tematy jakie tu poruszamy kręcą się mniej lub bardziej wokół motocykli i subkultury motocyklowej. Aby otrzymać swoje konto, musicie w e-mailu wysłanym do mnie przedstawić się, ew. powołać na zarejestrowanych już tutaj znajomych. Adres znajdziecie na stronie www.caferacer.com.pl w zakładce KONTAKT.
Nie interesują nas Wasze poglądy religijne, polityczne ani czy byliście już karani przez prawo i nie chcemy poruszać tu takich tematów. Interesuje nas tylko motocyklowa strona życia członków tego forum.

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: KTM Super Duke 1290R Scrambler może Steet Tracker  (Przeczytany 5500 razy)
Bagi
Sr. Member

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #15 : Maj 25, 2017, 11:55:40 »

Wymyśliłem sobie, że tylna lampa będzie zamontowana w wydechu, a raczej że będzie wyglądało jakby była tak zamontowana i dzisiaj  zrobiłem sobie takową lampę, oczywiście jest to w 100% własna produkcja Mrugnięcie

MZR
Sr. Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Maj 25, 2017, 12:38:57 »

Hmmmm... Muszę to zobaczyć w praktyce... Mrugnięcie

maly2001
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Maj 25, 2017, 15:44:15 »

Dzięki za uwagi, zbliżam się do lakierowania, chciałbym zostawić trochę surowego aluminium i zastanawiam się czy oddać całość do anodowania, a później lakierować. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? Chodzi głównie o bak, czy taki patent jest w ogóle możliwy?
Rozważ patent metalizacji prózniowej i zostawienia surowego alu w miejscach gdzie chcesz mieć surowe alu... miałbyś jakąs zajebistą powłoke tam gdzie chcesz a utleniajace się alu przetarte włókniną scierną raz na miesiąc dało by uroku Uśmiech
maly2001
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Maj 25, 2017, 15:47:01 »

Wymyśliłem sobie, że tylna lampa będzie zamontowana w wydechu, a raczej że będzie wyglądało jakby była tak zamontowana i dzisiaj  zrobiłem sobie takową lampę, oczywiście jest to w 100% własna produkcja Mrugnięcie

za słabe diody... uzyłbym diod SMD , no chyba ,ze Ci nie zależy jak ktoś wjedzie Ci w Upsko Uśmiech
Poza tym zmiany temperatur w okolicy lampy , jako ze jest przy wydechu a raczej na końcu wydechu po czasie zniszczą luty i płytkę...  w najlepszym wypadku spaliny odbijające się od blachy perforowanej, którą masz zaslepioną koncówkę okopcą diody i nic nie bedzie widać.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2017, 15:57:24 wysłane przez maly2001 » Zapisane
boskijaco
Sr. Member

« Odpowiedz #19 : Maj 25, 2017, 16:02:25 »

ten hypermotard to siedzenie od bonnevilla ma?
Bagi
Sr. Member

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #20 : Maj 25, 2017, 16:23:53 »

ten hypermotard to siedzenie od bonnevilla ma?
Nie, chyba by nawet nie pasowało, jest to w całości własna produkcja.
pasta-moto
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Maj 25, 2017, 20:54:58 »

To pewnie A1. Spęczarka się przydaje przy robieniu takich kształtów jak przy zbiorniku, tylko ja raczej starałem się później odcinać te obkurczone brzegi bo strasznie pokaleczone były. Zazdroszczę Ci trochę że masz możliwości robienia motocykli. Ja niestety zrezygnowałem (zawodowo) z tej branży ponad rok temu bo nie szło z tego wyżyć. Prywatnie na razie tylko koła skręcam, bo na nic innego nie mam czasu ani warunków, ale już nie długo. Myślę że na zimę już się przeprowadzę do domu który stawiam własnymi rękami, a tam czeka na mnie 40m2 ogrzewanego garażu Mrugnięcie
Szymonfzs
Cafe Racer Club Poland
Hero Member

« Odpowiedz #22 : Maj 25, 2017, 22:46:16 »

Bagi!!! Kolejny mega moto się zapowiada! Dobrze że wróciłeś na forum i do "żywych"  Ty się za dużo nie pytaj a buduj wg własnej wizji - o efekt końcowy raczej możemy być spokojni  Mrugnięcie

Jan Dusigaz :-)
Bagi
Sr. Member

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #23 : Czerwiec 15, 2017, 18:01:11 »

Jednak idę w klasykę, tzn. będzie pełna polerka ;-) i małe akcenty kolorystyczne(logo i jakiś pasek przez całość )+ wykończenia ze skóry. Jak mi się znudzi to wtedy wrzucę jakiś lakier. Jeżeli chodzi o opony to też zmiana koncepcji, przekonaliście mnie i wracam na drogę, trochę szkoda tym zapuścić się w jakieś szutry.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2017, 15:05:12 wysłane przez Bagi » Zapisane
Bagi
Sr. Member

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #24 : Czerwiec 22, 2017, 15:05:23 »

Bak wypolerowany, zalany paliwem, pali, jeździ, a raczej zapie....a  Uśmiech
Zostały szczegóły do dopracowania i jak zwykle pochłaniają najwięcej czasu.
Dzisiaj na tapecie mocowanie tablicy z kierunkami:

Niestety muszę zamocować z tyłu lampę z homologacją, bo za dwa tygodnie jadę na mały trip po Alpach (od Austrii poprzez Włochy, Szwajcarię do Francji) i trochę boję się tamtejszej milicji. Niestety wydechy też muszę przytkać bo są strasznie głośne.

Zrobiłem stelaż pod siedzenie i całość poszła do tapicera, może jutro będzie do odbioru :-)
Bagi
Sr. Member

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #25 : Czerwiec 27, 2017, 09:49:29 »

Siedzenie(skóra z jakiś starych spodni) i stelaż skończony, dzisiaj idę po blachę do urzędu. Szczegóły będę dopracowywał powoli a teraz jestem głodny jazdy, tak to wygląda obecnie:

jimbo22
Full Member

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : Czerwiec 27, 2017, 10:48:16 »

kurde robi wrażenie ale jestem rozdarty Uśmiech

z jednej strony - mega fajna robota, goły metal, silnik - maszyna. ale z drugiej strony robienie z jednego z najbardziej charakterystycznych linii motocykla i stylów trochę takiego "zwykłego"... klasycznego... cafe...

ale to pewnie o to chodzi w tej zabawie Uśmiech zazdroszczę bazy...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2017, 10:51:23 wysłane przez jimbo22 » Zapisane

FTFE Club
Ario
Jr. Member
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Czerwiec 27, 2017, 11:06:54 »

jak się sprawuje skóra jako obicie siedzenia? Nie jest zbyt śliska? W przyszłym tygodniu chcę oddać kanapę do robienia i zastanawiam się nad materiałem...
Bagi
Sr. Member

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #28 : Czerwiec 27, 2017, 12:47:47 »

To już 4 motocykl w którym zrobiłem obicie siedzenia ze skóry i jestem zadowolony, trzeba tylko raz od czasu przelecieć olejem takim zwykłym do maszyn do szycia oraz pianka wewnątrz musi być taka, która nie chłonie wilgoci. Czy się ślizga, oczywiście nie.
Bagi
Sr. Member

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #29 : Lipiec 25, 2017, 11:50:00 »

Właśnie wróciłem z małej samotnej objazdowki po Alpach, poniżej mała fotorelacja:

I kto powiedział że customy to tylko wystawy, poniżej screen z licznika z 5 dni

Pierwszy dzień nie było lekko, cała Słowacja w deszczu:

ale za to na Węgrzech już w slońcu:

Alpy Julijskie (Słowenia)

Dolomity

Na urodziny przełęcz Stelvio

Przełęcz Bernarda

W Szwajcarii na tle Blanca

Poza urwaną rejestracją motór spisał się super, chyba zostanie ze mną na dłużej :-)
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!