Cafe Racer
Październik 31, 2014, 19:59:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Ważne dla chcących zarejestrować się na tym forum.
Jeśli chcecie się przyłączyć do elitarnej grupy członków Cafe Racer - musicie spełniać kilka warunków. Wszystkie tematy jakie tu poruszamy kręcą się mniej lub bardziej wokół motocykli i subkultury motocyklowej. Aby otrzymać swoje konto, musicie w e-mailu wysłanym do mnie przedstawić się, ew. powołać na zarejestrowanych już tutaj znajomych. Adres znajdziecie na stronie www.caferacer.com.pl w zakładce KONTAKT.
Nie interesują nas Wasze poglądy religijne, polityczne ani czy byliście już karani przez prawo i nie chcemy poruszać tu takich tematów. Interesuje nas tylko motocyklowa strona życia członków tego forum.

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: LED ZEPHYR - Kawasaki Zephyr 750  (Przeczytany 8086 razy)
contraband
Administrator
Hero Member

Zobacz profil Email
« : Lipiec 02, 2009, 19:45:42 »

Krótka historia mojego obecnego moto:

Sprzedałem WSK Kobuz pasjonatom z Politechniki Łódzkiej, podjąłem pracę i jakoś udało się uciułać część kwoty na zakup nowego moto. Na początku szukałem japonii z lat '80 o pojemności do 500ccm, ale stwierdziłem, że jak już kupować to coś mocniejszego, wziąłem więc pożyczkę i zakupiłem Kawasaki Zephyr 750 z roku 1993. Czwarty właściciel w Polsce...
Wieśniackie płomienie i obszycia na siedzeniu, nieco pozdzierana. Stan ogólnie dobry minus. Silnik w fajnym stanie wizualnym, musiałem wyskrobać nieco sylikonu i już go nie widać Uśmiech

na początku lipca dorobiłem dwa białe paski na zbiorniku i zadupku, ale zimą planuję położyć nowy lakier - raczej na nowy bak i raczej na nowy zadupek Mrugnięcie
Zbiornik mam nadzieję dostosować od Zephyra 1100, który to jets dłuższy i z klasycznymi wcięciami na kolana, a zadupek... Sami wiecie ;-)

Całe szczęście w mojej okolicy znalazłem fajny warsztat moto, w którym dnia 8 lipca '09 zmienione zostana zębatki i łańcuch. W sierpniu kolej na sprzęgło, następnie pewnie klocki i elektryka, a zimą - to o czym wpsomniałem- malowanko i nowa kanapa + kierownica.

Klasyka to nigdy nie będzie z racji 4 garów w szeregu i... no właśnie... chłodnicy oleju. Ale coś za coś. Przynajmniej jest czym pojeździć ;-)

Dziś (7.07.20090) Zakupiłem jeszce uniwersalną szybę do nakedów, która nie wygląda jak z lat 80 i nie pasuje do CR, ale na pewno spełni swoja funkcję na dłuższych trasach.
Wszystkie modyfikacje na pewno będą prowadzone w taki sposób, aby w ciagu 2 godzin powrócić do stanu w miare oryginalnego. Nie chodzi mi tu oczywiście o stan fabryczny, a bardziej o... funkcjonalność. Z racji tego, że oprócz krótkich wypadów - mniej więcej raz w miesiacu wykonuje przejażdzke ok 200 km na raz.

OK. Zobaczymy co będzie Mrugnięcie

PS. Dziś (7.07.'09) podczas jazdy zabrakło mi benzyny.)

Póki co tylko na szybko muszę pochwalić sięnowym eksterierem mojego mojej Kawa-racer. Bo do Cafe to jej jeszcze brakuje.
Zawsze marzyłem o dwóch paskach i udało się. Efekt fajny. Szkoda tylko, że mam cos z balansem bieli popieprzone.
Niedługo jadę nią nad morze, a zimą na pewno jakieś przeróbki. Pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 23:14:38 wysłane przez contraband » Zapisane

Go over like a Led Zephyr.
wojkop
Administrator
Hero Member

« Odpowiedz #1 : Lipiec 02, 2009, 20:05:26 »

Swoją drogą "Kawa Racer" to dobry pomysł na nazwę projektu... Uśmiech
pol3k
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Lipiec 03, 2009, 08:05:33 »

A może Cafesaki? Uśmiech
contraband
Administrator
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Lipiec 09, 2009, 20:43:59 »

Dxziś odebrałem moto.
Zębatki i łańcuich wymienione.
 Kondycja silnika bdb, sprezanie bdb.
w kolejce klocki ham, sprzeglo, krocce gaznika.

contraband
Administrator
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Luty 22, 2010, 22:05:12 »

Sprzeglo Lucasa juz czeka na zalozenie. Baku do 1100 razem z zamkiem i kluczykiem dostac nie moge...

contraband
Administrator
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Maj 08, 2010, 21:49:56 »

Z mieisac temu odebralem moto z warsztatu.
Wymienione sprzeglo, uszczelki pod glowica i pokrywa zaworow, olej, wymienione gazniki na te z ZR750, wymienione plytki do regulacji zaworow, klocki hamulcow tylnych.
Do perfektu ze spraw mechanicznych pozostaje:
zregenerowanie amortyzatorow przednich, wymiana tylnych, wymiana ciegna przepustnicy i manetek, a takze opony tylnej.
Ponadto tuz p oodbiorze odezwaly sie jeszcze lozyska z tylu, ktore wylamaly kawalek zebatki (polowa zabierakow wypadla, kolo zaczelo rotowac na boki. Jakims cudem caly czas jechalem). Wszystko juz naprawione.

2200,- juz wlozone.

A wlasciciel warsztatu, w ktorym naprawialem moto ma pieknego scramblera C'Z. Stan idealny Uśmiech

KAMIEŃ
Cafe Racer Club Poland
Cafe Racer Club Poland
Full Member

5x GS 750, CB 750 four, CBR 1000F, FZR 1000 EXUP

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 01, 2010, 00:41:37 »

Witam też kiedyś miałem zephera 750. Palił 12 litrów przy ostrym pędzlowaniu a normalnie 10 nawet po symchro i nie byłem z niego zadowolony ---- wieczne COŚ. Może Tobie się poszczęści. Piękny naked lat 90. Mam całą skrzynię biegów gdyby coś Ci kiedyś.... twuuu odpukać w niemalowane. Pozdro

Born to be MOTOCYKLISTA and nothing else MOTOR!!!
contraband
Administrator
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Styczeń 15, 2011, 21:40:58 »

http://bikepics.com/members/contraband/93zr750/

najnowsze foty.

KAMIEŃ
Cafe Racer Club Poland
Cafe Racer Club Poland
Full Member

5x GS 750, CB 750 four, CBR 1000F, FZR 1000 EXUP

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Styczeń 16, 2011, 01:35:00 »

Jestem pod wrażeniem......

moja sztuka dawno temu

http://bikepics.com/pictures/1445375/

Born to be MOTOCYKLISTA and nothing else MOTOR!!!
contraband
Administrator
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Styczeń 20, 2011, 17:33:36 »

sa juz nowe zdjecia - kierownica po przymiarce - wszystko pasuje.
Zapraszam.

kapitan_bomba
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Styczeń 21, 2011, 17:58:38 »

a pólka z ZXRa nie podejdzie?
contraband
Administrator
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Styczeń 22, 2011, 17:00:21 »

Bycmoze, ale po co, skoro w te moge wkrecic male srubki na imbus, cos jak tutaj:
http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/aktualnosci/Kawasaki_Zephyr_750_w_wersji_cafe_racer/cafe_racer_kawasaki_zephyr_wrench_monkees.jpg.html
I tez bedzie pieknie Uśmiech
Oczywiscie wczesniej do polerki.

Yamamoto
Sr. Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Styczeń 22, 2011, 21:09:46 »

nakręcaj mnie dalej:D luty się zbliża to tez się zacznę chwalić

...cztery w rzendzie zamiecie wszendzie...
contraband
Administrator
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Styczeń 22, 2011, 21:19:49 »

no to gazu! Dawaj foty!

Yamamoto
Sr. Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Styczeń 23, 2011, 10:36:26 »

narazie arbeit bo sesja i trzeba zarobic na malowanie i graty, które czekają w domu. jak coś ruszy to od razu w wątku http://www.caferacer.com.pl/forum/index.php?topic=413.0  się informacje pojawią

...cztery w rzendzie zamiecie wszendzie...
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!