Cafe Racer
Grudzień 12, 2017, 09:36:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Ważne dla chcących zarejestrować się na tym forum.
Jeśli chcecie się przyłączyć do elitarnej grupy członków Cafe Racer - musicie spełniać kilka warunków. Wszystkie tematy jakie tu poruszamy kręcą się mniej lub bardziej wokół motocykli i subkultury motocyklowej. Aby otrzymać swoje konto, musicie w e-mailu wysłanym do mnie przedstawić się, ew. powołać na zarejestrowanych już tutaj znajomych. Adres znajdziecie na stronie www.caferacer.com.pl w zakładce KONTAKT.
Nie interesują nas Wasze poglądy religijne, polityczne ani czy byliście już karani przez prawo i nie chcemy poruszać tu takich tematów. Interesuje nas tylko motocyklowa strona życia członków tego forum.

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: XS400 '78  (Przeczytany 5201 razy)
Rix
Newbie
*

« : Lipiec 17, 2013, 22:50:32 »

Witam,
po baaardzo długiej przerwie. Nie dawno udało mi się ukończyć jeden z motocykli, o których wspominałem na forum, a jest nim XS400 z 1978r.

Jeszcze przed rozpoczęciem prac nad moto założenie miałem takie żeby zapakować upsa ale takie amortyzatory nie bardzo komponują się z 18 calowymi kołami ( to jest moja prywatna opinia, po prostu mi to nie leży - wizualnie) i po kilku przymiarkach postanowiłem zmienić kierunek. Motocykl miał byc dwuosobowy, jako ten na przejażdzki we dwoje Mrugnięcie)
Moto na początku wyglądało klasycznie, niebieski zbiornik oraz niebieskie pokrywy filtra powietrza, duża, wygodna kanapa, chromowane błotniki...niestety nie posiadam fotki (wstyd) stąd ten przydługi prolog.
Wymienię kilka drobiazgów, które zostały zrobione, a których może nie do końca widać.
Osłony filtra zostały wykonane z blachy z dziurkami na kształt oryginalnych i razem ze zbiornikiem paliwa zostały poniklowane a'la satyna.
Lampa przednia, ta która była w oryginale rozpękła się ale ta co jest teraz to też XS z tym, że metal. Moto dostał parę nowych tłumików oraz amortyzatory tylne.
 i chyba tyle, a cała reszta widoczna na foto...
Motocyklem jeździ się bardzo przyjemnie, choć na dłuższe przejażdżki dudnienie przelotowych tłumików daje się we znaki.

laiev
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 17, 2013, 22:55:22 »

zacny pączek:)
contraband
Global Moderator
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Lipiec 18, 2013, 08:17:07 »

Fajnie to wygląda. Lubię ten styl.

Go over like a Led Zephyr.
pasta-moto
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Lipiec 18, 2013, 08:31:40 »

Jedna z fajniejszych przeróbek jakie do tej pory spotkałem.
Latino
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Lipiec 18, 2013, 10:31:51 »

Bardzo ładny projekt
Piccolino
Jr. Member
**

l'ombelico del mondo

« Odpowiedz #5 : Lipiec 18, 2013, 11:05:53 »

Dla mnie bomba:)
szlos
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Lipiec 18, 2013, 13:23:08 »

Baardzo fajnie zrobiona XS-ka Mrugnięcie
Czysto, schludnie i ze smakiem. No i ta satynka - super.
soSNa
Jr. Member
**

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Lipiec 18, 2013, 13:28:54 »

no prosze - mamy podobne wyobrazenie nt tego jak powinien wygladac XS Mrugnięcie no i juz wiem, ze te tlumiki faktycznie beda dobrze lezec przy takiej lini motunga Chichot swoja drog ato sa te rurki? -> http://lightspeedteam.pl/shop/product.php?id_product=43
Barnaba
Sr. Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Lipiec 18, 2013, 16:38:26 »

Również mnie się podoba Uśmiech Gratuluję! Tych sprzętów jest tyle, że możnaby zrobić zlocik samych XS Uśmiech

Barnaba
VFR 800 A2 '02
XS 400 2A2 '79
wujmat
Hero Member

« Odpowiedz #9 : Lipiec 18, 2013, 18:50:57 »

bak niklowany? bardzo przyjemnie to wygląda
contraband
Global Moderator
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Lipiec 18, 2013, 18:55:23 »

rix, jak się sprawują amorki z LST?

Go over like a Led Zephyr.
Rix
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Lipiec 18, 2013, 19:47:49 »

rix, jak się sprawują amorki z LST?

tutaj nie jest już tak różowo, niby są ale tak jakby ich nie było. Amortyzatory ustawione na "miękko", czyli piersza pozycja na podziałce z tym, że jazda po drogach lubelszczyzny to, delikatnie rzecz ujmując, nie należy do najprzyjemniejszych. Mam nadzieję, że trochę się wytłuką i zmiękną.

PS
Cieszy mnie, że się podoba Mrugnięcie
Rix
Newbie
*

« Odpowiedz #12 : Lipiec 18, 2013, 19:59:52 »

Muszę dodać coś jeszcze bo wygląda na to, że sam sobie przeczę... Mrugnięcie na równych nawierzchniach jeździ się bardzo elegancko, a w okolicy takich dróg jak na lekarstwo...
bull2
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Lipiec 18, 2013, 22:02:30 »

super, wlasnie w tym stylu buduje swój motocykl, pozdrawiam

Rix
Newbie
*

« Odpowiedz #14 : Lipiec 22, 2013, 20:49:37 »

Na wstępie zaznaczę, że jestem zielony jeżeli chodzi o filmowanie i ich póżniejszą obróbkę ale podsyłam link do mojej pierwszej wypociny z cyklu: " Przerost formy nad treścią". A wypocina dotyczy motocykla z tego wątku Mrugnięcie

https://vimeo.com/70269694

Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!