Film rockumentalny Rockabilly 514

Twórcy filmu – Patricia Chica (zdjęcia) i Mike Wafer (reżyseria) przez prawie trzy lata utrwalali na taśmie filmowej bogate, ale pełne rozterek i problemów, życie ludzi tworzących w Montrealu subkulturę rockabilly. Żyją oni w świecie żywcem wyjętym z przełomu lat 50-tych i 60-tych z USA. Bohaterowie filmu wyglądem niczym się nie różnią od swoich rodziców, lub dziadków w latach ich szalonej młodości.
Mademoiselle „Oui Oui Encore” jest specjalistką od „artystycznego” strep-teasu i wraz z „Mister Blue Eyes” prowadzą modny klub Blue Light Burlesque. Nathalie Lavergne jest szefową Red Hot & Blue Rockabilly Festival. Sonya Topolnisky, Bloodshoot Bill, Guillaume Ozoux są DJ-ami i showmenami. Olivier Chalifoux jest ekspertem od strojów i fryzur z tej epoki. Wokół nich skupia się kanadyjska scena rockabilly. Ich życie nie kończy się jedynie na beztroskim imprezowaniu. Współczesna Kanada to nie USA z lat sześćdziesiątych… jednak swoista otwartość a jednocześnie buntowniczy stosunek do szarej rzeczywistości otaczającej ich na co dzień przysparza im z każdym rokiem nowych zwolenników.
Początek filmu pokazuje pierwszą edycję Red Hot & Blue Rockabilly Festival a kończy się wraz z zakończeniem jego drugiej edycji. Festiwal ten skupia wokół siebie nie tylko środowisko muzyków stylu rockabilly, ale także „underground” kanadyjskiej subkultury. Oprócz współczesnych – kanadyjskich, amerykańskich i europejskich – zespołów rockabilly biorących udział w festiwalu, w filmie ukazane są też gwiazdy z lat pięćdziesiątych takie jak pierwsza dama rockabilly – Wanda Jackson czy Joe Clay, albo zespół The Comets – towarzyszący w tamtych czasach Billemu Haleyowi. Jednak oprócz bezcennych wywiadów z tymi osobami możemy uczestniczyć w haotycznych, ale porywających epizodach z „zakręconego” życia bohaterów.
Film powstał w kooperacji kanadyjskich stacji telewizyjnych BRAVO! NETWORK i CANAL D. Premiera tego filmu miała miejsce w lecie tego roku w Montrealu. Obecnie promowany jest on na szeregu festiwali filmowych, gdzie zdobył uznanie krytyki. Miejmy nadzieję, że już niedługo będzie można zapoznać się z całym filmem.

Dopisane 4.03.08 przez Memphis:
Właśnie przeczytałem, że cztery dni temu, pierwszego marca na festiwalu filmowym Gimme Shelter w Atenach miała miejsce europejska premiera filmu Rockabilly 514! Na swojej stronie MySpace autorzy filmu zachęcają wszystkich organizatorów festiwalów filmowych do wyświetlania filmu. Szkoda, że u nas pośród artystycznej „alternatywy” nie znajdą się ludzie w klimacie. A może ktoś sam podejmie sie realizacji festiwalu?

TRAILER FILMU

…..Kolejny trailer(PARTY IN ROOM 109)….

Źródła:
http://www.Rockabilly514.com
http://www.myspace.com/Rockabilly514

Ten wpis został opublikowany w kategorii Muzyka, książka, Styl. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.