Ducati scrambler 08, oraz rock’n’rollowy Flat Red Jensa vom Braucka

Młody projektant z Kolonii zasłynął kilka lat temu jako autor wizajnu serii najlżejszych motocykli MZ o poj 125 cm. Można powiedzieć, że dzięki niemu marka MZ odzyskała świeżość i niepowtarzalny charakter swoich motocykli. Pozostaje jedynie żałować, że bardzo interesujący projekt MZ SFX oparty na bazie MZ SF nie wyszedł poza „concept bike”.
Drugą pasją Jensa obok MZ jest marka Ducati. Spod jego ręki wyszła cała seria projektów opartych na różnych modelach włoskiej firmy. Wszystkie je łączy oszczędność – wręcz minimalizm – formy, nastawienie na dostarczenie maksymalnej radości z jazdy. Jak określił projektant swoje dzieło o nazwie Flat Red; „Jedni nazywają to retro a my – Rock’n’Roll”.
Zacznijmy zatem od Ducati Flat Red.

Projekt ten powstał w odpowiedzi na konkurs Ducati Design Contest rozpisany przez fabrykę Ducati w 2004 roku.
Oto co mówi Jens vom Brauck: Chciałem znaleźć kompromis pomiędzy klasycznym stylem, surowością choppera a mocą i szybkością power bike. Zainspirowała mnie przy pracy stara szkoła hod rodów. Myślę, że udało mi się stworzyć prawdziwie rock and rollowy motocykl.
Czy muszę dodawać, że projekt ten wygrał konkurs?
Bliskie duchowi strony Cafe Racer są też scramblery Jensa vom Braucka oparte na bazie motocykli Ducati. Pierszy z nich to Scrambler 08

Tutaj również nasuwają się porównania z klasycznymi scramblerami tej firmy z lat 70-tych. Motocykl powstał na bazie Ducati Monster 1000 ie. waży 170 kg i dysponuje mocą 95 KM. Tu też widoczny jest minimalizm i oszczędność formy, jednak motocykl zachowuje klasyczną elegancje i nie zraża „obskurnością.
Do rodziny Ducati – scramblerów należy jeszcze prototyp Multiscrambler:

Jak można się domyślić – oparty na modelu Multistrada. Wszystkie te motocykle „ociekają” carbonem, z którego wykonano mnóstwo detali. Detale te można zakupić bezpośrednio na stronie internetowej projektanta. Polecam obejrzenie tej strony, gdzie znajdziecie jeszcze inne prjekty Jensa vom Braucka. Polecam zwłaszcza dział MZ i projekt MZ SFX, który moim zdaniem na pewno znalazł by kupców i podniósł z kolan tę zasłużoną fabrykę.
Adres strony: http://jvb-moto.com/rocknroll/

Źródła:
http://jvb-moto.com/rocknroll/
http://www.fasterandfaster.net/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Motocykle. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.