Jesse James Honda VTX Cafe Racer


Czy Honda VTX 1800 może się komuś kojarzyć z cafe racerem????
Chyba przedstawiciele Hondy nie przypuszczali, powierzając w 2002 roku swój niedawno powstały silnik VTX 1800 Jesse Jamesowi, że przyjdzie mu do głowy pomysł by wstawić go do kawiarnianego ścigacza. Spodziewali się pewnie jakiejś interesującej interpretacji amerykańskiego choppera, do którego taki potężny V-twin idealnie się nadaje. Skąd taki pomysł zrodził się w West Coast Chopper? Może stąd, że silnik VTX ma rewelacyjne osiągi jak na cruisera, czyniące go „ścigaczem” wśród tego typu motocykli. W każdym razie wszyscy bez wyjątku oniemieli z zachwytu gdy ujrzeli po raz pierwszy dzieło Jessego Jamesa na wystawie Cycle World w Long Beach.
Oprócz zachwytu jaki wzbudza piękna linia ramy i poszczególnych elementów nadwozia w całości ręcznie wykonanych przez Jessego, z wielkim zainteresowaniem spotkało się umieszczenie tarczy tylnego hamulca na wale napędowym tuż za silnikiem, oraz pneumatyczna regulacja tylnego zawieszenia. Wszystko to sprawia, że potężny widlak zakończony wałem napędowym wcale nie kłóci się z lekką i wąską konstrukcją typową dla cafe racerów.
Nie wiadomo czy Honda zdecyduje się kiedykolwiek na wykorzystanie w masowej produkcji propozycji Jesse Jamesa. pewnie nie…, jednak trzeba przyznać, że Jesse potrafi robić nie tylko choppery!

Źródło:
www.westcoastchoppers.com
via: http://thekneeslider.com/
Zdjęcia: West Coast ChoppersTen wpis został opublikowany w kategorii Motocykle. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.