Miesięczne archiwum: Kwiecień 2017

Honda CB 750 ’81 Bratstyle/Street Tracker

Więcej szczegółów: http://www.caferacer.com.pl/forum

Opublikowano Bez kategorii, Wpisy | Możliwość komentowania Honda CB 750 ’81 Bratstyle/Street Tracker została wyłączona

Cafe racer in progress – done.

W lutym zeszłego roku po raz pierwszy zamieściłem zdjęcia od Tomka z Gdańska z prac nad jego projektem opartym na Yamaha FJ1200 (silnik), Yamaha YZF750( przednie zawieszenie), Yamaha R1 (tylny amortyzator), BMW R1150 (koła), oraz kilku kilogramach magnezowego aluminium. Od samego początku projekt wzbudzał zachwyt i niecierpliwie czekaliśmy na jego zakończenie. Warto było czekać tak długo, bo finał przekroczył najśmielsze oczekiwania.
Przyznacie sami, że jest się czym zachwycać.
Poniżej zestawiłem zeszłoroczne zdjęcia Tomka i te otrzymane dzisiaj – pokazujące gotowy projekt.

Opublikowano Bez kategorii, Wpisy | 5 komentarzy

Policyjne przestrogi…

Inscenizacje świętokrzyskiej policji w ramach akcji „Prędkość”:

Więcej tutaj: http://www.policja.pl

Opublikowano Bez kategorii, Wpisy | Możliwość komentowania Policyjne przestrogi… została wyłączona

Sevenfifty

Po tym jak sprzedałem CB350, którą kiedyś już zamieszczałeś na swojej stronie, udało mi się kupić właśnie rzeczoną Sevenkę. Jakby nie patrzeć jest to już kultowy motocykl z nieśmiertelnej serii CB750, które zawsze chciałem posiadać i oczywiście wymarzony tylko w stylu „cafe”. Z CB350 zostało mi parę części, min. owiewka i lusterka, więc siłą rzeczy narodził się pomysł „postarzenia” Sevenki do stylu cafe-racer z użyciem spadów po 350-tce 😉
Wzorem była ta CB750 z czasów istnienia firmy Read-Titan, której to owiewkę kupiłem przypadkiem 7 lat temu i używam po kolei już w 2 motocyklu.

Tylny błotnik wraz ze światłem został zapożyczony z nowszej CB1100A z 2013, przedni z CB1000C z ‘83, doszło zawieszenie Wilbers-a, stalowy oplot, kierownica i lampa przednia LSL. Kanapa to dzieło własne – baza to oryginalne siedzenie lecz troszkę odchudzone i poszyte skórą. Było trochę zabawy z dopasowaniem wszystkiego bez rujnowania oryginalności Sevenki ale dało radę.
Najlepsze jest to, że zmiany są praktycznie żadne. Jedyne co zostało zmodyfikowane (odcięte) to tylna część ramy za zamkiem kanapy i w każdej chwili zmiany te można cofnąć montując oryginalne części… Teraz jest takie 2 w 1 😉

Pozdrawiam
Paweł

Opublikowano Bez kategorii, Wpisy | Możliwość komentowania Sevenfifty została wyłączona