Miesięczne archiwum: Wrzesień 2012

Projekt Gotcha z MotoGarageKutno

W związku z panującymi trendami na motocykle typu bobber czy flat track, w MotoGrageKutno powstają dwa motocykle tego typu. Budujemy na bazie Yamahy XS 400 i Kawasaki LTD 440. Pierwszy projekt powoli zbliża się do finiszu. Projekty niskobudżetowe, bo motocykle kupione za śmieszne pieniądze i nie ma co przesadzać ze zbytnią waloryzacją
Kawasaki budujemy razem z Gosią – jej właścicielką.
Więcej na: http://www.caferacer.com.pl/forum/index.php?topic=700.0

Opublikowano Bez kategorii, Wpisy | 7 komentarzy

XJ 600 „Lenar”

Nadesłał: Łukasz

Łukasz prosił mnie, żebym nie publikował tych zdjęć, bo to dopiero początek prac nad przeróbkami, a gotowy efekt powinniśmy widzieć pod koniec zimy. Jednak nie posłuchałem go. Projekt zapowiada się ciekawie…

Opublikowano Bez kategorii, Wpisy | Możliwość komentowania XJ 600 „Lenar” została wyłączona

Veteran Cup Koszalin 2012


Byłem, widziałem, słyszałem. Pierwsza tego typu impreza w Koszalinie. Po spotkaniu organizacyjnym odniosłem bardzo miłe wrażenie. 13 starych motocykli i około 15 starych aut gościło na torze kartingowym. Nie jest to liczba oszałamiająca, ale jak na pierwszy raz jest to nawet ładny wynik. Przypuszczam, że pogoda miała tu spory wpływ na frekwencję. Piękne klasyki zjechały się z całej Polski. Byli goście z Lublina, Krakowa, i okolic Koszalina. Start zawodników z miejsca i dobiegnięcie do motocykli, odpalenie ich na „pych”, ryk silników startujących starych motocykli wywarło na mnie piorunujące wrażenie. Były też perełki wśród klasycznych samochodów takie jak Aitobianchi z 1983r., czy też pięknie odrestaurowana Syrenka. Po rozmowie z organizatorem zostało ustalone, aby przyszły taki zjazd odbył się na początki letniego sezonu (maj, czerwiec), z powodu zmęczenia pojazdów po sezonie. Wiadomo, iż właściciele szykują swoje pojazdy w sezonie zimowym, aby zaprezentować je w sezonie letnim. Naprawdę polecam w przyszłym roku tą imprezę i dla uczestników i dla widzów.
Tekst: Grochu
Foto: Studio PERFECTCOLOR

Opublikowano Bez kategorii, Wpisy | 1 komentarz

LONG LIVE THE KINGS

Zdaję sobie sprawę, że prawie wszyscy już to oglądali, ale co jakiś czas dostaję e-maila z propozycją bym umieścił ten film na stronie. Dziś poprosił mnie o to Oz 🙂
Klimat filmu może nie jest w stylu cafe racer, ale bliski każdemu motocykliście…

Opublikowano Bez kategorii, Wpisy | 3 komentarze

Veteran Cup 2012


Zapraszamy! Niebawem regulamin (akceptowalny) i dalsze info. wpisowe pobiera właściciel toru przy wjeździe na imprezę . Koszt ok 100zł za 2 dni katowania po torze. Szykuje się zacne zakończenie sezonu.
Moto-Klinika Szczecin

Regulamin imprezy jest podpięty w komentarzach.

Opublikowano Bez kategorii, Wpisy | 9 komentarzy

American Day Liberator 1.09.2012

American Day Liberator from Robert Kwilman on Vimeo.

Opublikowano Bez kategorii, Wpisy | 1 komentarz

I uliczny wyścig motocykli zabytkowych i zlot oldtimerów – Jeżewo 15.09.2012

Dnia 15.09.2012 pod Świeciem w miejscowości Jeżewo odbył się I zlot i wyścig oldtimerów. Dotarłem na miejsce dokładnie o godz.11.00 czyli na sam wyścig. Żałuję że nie mogłem być przy zapisach no ale cóż… praca. Pogoda na szczęście dopisała i od zabytkowych maszyn, aż się roiło w tej małej miejscowości. Niektóre z nich miałem już przyjemność oglądać na XI wystawie pojazdów zabytkowych w Tucholi ale w roli ścigających się po raz pierwszy;). Oczywiście pojawiła się silna ekipa ze Szczecina: Marcin Magdzik i Andrzej Paszkowski, poza tym liczna grupa uczestników z Pomorza, no i uczestnicy z naszego województwa 😉 . Pojazdy do pokonania miały 17 okrążeń po 3.5km (60km). Część trasy przebiegała przez centrum miasta a część wykraczała poza jej obręb. Przekrój marek był szeroki: Hondy cb 750, 350 , Harley Davidson, Peugeot, Automoto, Osa, Shl,WFM, WSK, motorynki…
Zawody podzielone były na trzy kategorie: do 175cm, następnie do 250cm i klasa łączona do 500cm pojemności silnika i powyżej. Wyścig zakończył się o godz. 12.00. Oczywiście uczestnicy we wszystkich kategoriach zaciekle walczyli o to by znaleźć się na podium. Ale jak to bywa – zwyciężają nieliczni, którym dopisało szczęście:-)
Oto lista zwycięzców I Rajdu Oldtimer Jeżewo 2012:
Klasa 175:
1.Piotr Nawotny
2.Rafał Czapiewski
3. Tomasz Piotrowski

Klasa 250:
1. Artur Piszora
2. Andrzej Paszkowski
3. Michał Maciejewski

Klasa 500 i powyżej:
1. Sebastian Pisarski
2. Robert Radzinkowski
3. Marcin Łyda

Zwycięzcy otrzymali oczywiście puchary oraz nagrody.
Poza tym podczas zlotu wybrano najstarszy motocykl, którym okazał się Automoto z 1929 roku, a w kategorii zabytkowych samochodów Ford Popular z 1943 roku.
Oprawę kulinarną zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich z Jeżewa serwujące przepyszny bigos za jedyne 3 zł, oraz darmową grochówkę a na deser coś słodkiego w postaci jabłecznika i rogalików. Podczas imprezy odbył się pokaz ratownictwa medycznego, gdzie katowano policyjnego Lanosa;-).
Po zakończonym wyścigu i rozdaniu nagród o godz. 14.00 miała miejsce parada ulicami Jeżewa – niestety – w kroplach deszczu. Punktem kulminacyjnym był dojazd do Pałacu w Rulewie gdzie dzięki uprzejmości właścicieli, uczestnicy mogli zwiedzać Pałac. Ale to nie wszystko, na 9-hektarowym terenie znajduje się podobno największy park linowy w Polsce i uczestnicy mogli się zmierzyć z kolejnym ekstremalnym przeżyciem;-)
Jeszcze jedno: władze miasta Jeżewa zapewniły że za rok znów się spotkamy!
Tekst i zdjęcia: Krzysztof  Latos (Latino)

Opublikowano Bez kategorii, Wpisy | 21 komentarzy

XS650 Cafe Off…


Link: http://thebackstreetbucket.blogspot.com/

Opublikowano Bez kategorii, Wpisy | 4 komentarze

Ace Cafe Reunion 2012


Nadesłał Jacek Sawczyn

Opublikowano Bez kategorii, Wpisy | 2 komentarze